Menu

Co to máš za golfový vozík? Tatko zní typický dotaz kolegů fotografů:) …a já říká, že to není golfový vozík, ale fotovozík Mrosconi Wan-men-šou!
A k čemu že je to tedy dobré? Tak například: Chcete fotit venku se studiovými blesky? Chcete mít hezky měkké světlo? Nečekat donekonečna než se bateriové blesky uráčí nabít?! Je jedno zda je to Bron, Profoto nebo Elinchrom. Všechny mají slabé baterky a tím pádem i pomalé nabíjení. No a ještě jedna podstatná věc… jste na všechno sami. Asistenta nikdo nechce zaplatit a prosit svatební hosty ať tahají světla a stativy… na to nemám povahu. 

Z těchto právě důvodu jsem se pustil do stavby fotovozíku. Prostě jsem spojil stativ s kolečky a bateriovým zdrojem a velkou fotobrašnou a pomocník pro všechny svatební a módní fotografy byl na světě. Nyní ho nabízím i ostatním fotografům. Máte-li rádi klasiku, tedy focení ve fashion stylu jak za doby Avedona, Newtona, potřebujete silní měkké světlo a tím pádem i můj vozík:)

Foto-vozík Mrosconi Wan-men-šou je vždy originál. Každý si může určit nejen barvy a brend (potisk látkové tašky), ale i všechny důležité rozměry, tak aby se pohodlně vešel do Vašeho auta. Ideální totiž je, když ho nakládáte do kufru tak jak je. Taška s foťáky, deštníky, pártykyblík… prostě všechny serepetičky zůstanou na svém místě a nemusíte nic aretovat a rovnou jedete. Chtěl jsem aby to bylo rychle setapovatelné. Prostě vytáhnu, zapnu měnič, nasadím deštík a fotím. Samozřejmě, že jde vozík vozit v kufru i na ležato, ale to pak nesmíte zapomenou zavřít horní poklop:) A taky se Vám asi vysype led z pártykyblíku.
Vozík má podpůrné nohy, které jde libovolně nastavovat a tím pádem není problém vozík postavit třeba na schodišti, nebo ve svahu, Kolečka jsou z BMXu 16″ a tak se s vozíkem pohodlně jezdí i v těžším terénu nebo po pláži. Navíc se dá rozšířit rozchod kol, takže se pak nemusíte bát jezdit ani na šikmých plochách. 

Vozík se nabízí ve dvou typech. S a bez napájení. Pokud tedy máte vlastní baterioví světla nebo zdroj, udělám Vám obyčejný vozík a dole se přizpůsobí prostor pro efektivní uložení fotosvětel. Pokud nemáte vlastní, ale máte kvalitní studiové světla, můžu Vám vyrobit vozík i s napájením. Jako základ používám invertor od MeanWellu a to buď TS400, TS700 nebo TS1000. První je vhodný pro jedno max dvě 500Ws světla, spíše pomalejší (nabíjení 2s na 500Ws). TS1000 je vhodná pro 3-4 pomalejší světla, nebo 2 rychlejší, třeba Elinchrom ELC Pro 1000 HD (nabíjení 1,2s na 1000Ws). Baterky mohou být s kapacitou 22 až 90Ah. Jako ideální pro takové fakt profi focení je baterka 40Ah. Je to asi tolik, co 3 baterky od Profota nebo Bronu, jen světla se po 10 rychlejších nabitích nepřepnou do slow modu:) Konkrétní nabídku Vám udělám až po tom co si popovídáme. Orientační cena vozíku s napájením 1000W a baterkou LiFePol4 o kapacitě 40Ah včetně rychlo-nabíječky a je 30.000Kč bez DPH.

Základní cena vozíku bez napájení je 11.000Kč bez DPH.

Ideální by bylo, kdyby jste si přišli vozík vyzkoušet. K dispozici je v Praze 6 a v Ostravě 1. Můžete si ho i za poplatek půjčit a fotit celý den. Pak se rozhodnete, zda jej chcete nebo ne. Cena zapůjčení je 1.000Kč/den bez kauce, nebo zadarmo při složení kauce (vratné) 10.000Kč.

Je možné si objednat výrobu i bez vyzkoušení. V takovém případě však budu potřebovat vy-komunikovat spoustu detailů. Vše se dělá na míru, takže i velikost a počet kapes. Prostě chci, aby to sloužilo nám, fotografům! …a ne naopak:)

Tady je pár fotek před-produkční verze…

A tady klasické svatební focení…